1. Atrakcyjne zasady


Atrakcyjny wizualnie i z przemyślaną treścią temat (architektura informacji się kłania) przyciągnie czytelników i pozwoli im wytrwać nawet długą lekturę. Ułatwi szukanie informacji, jeśli trafią do niego za jakiś czas. Spis treści z linkami. Podział na mniejsze części tekstu, podział na posty. Wyświetlanie dodatkowych informacji dopiero po kliknięciu (np. w dymkach czy wskazówkach ekranowych). Wyodrębnianie szczegółów do osobnych tematów. Użycie bannerów na tytuły działów, wyraźnych, ładnych. Użycie grafik do wypunktowania (gdzie tylko się da!). Użycie pogrubień i kursywy (np. nazwa wykroczenia pogrubiona, definicja normalnie, kursywą przykład).

Kolorowy i wyraźny temat z zasadami będzie wizytówką forum, najlepiej inne ważne tematy jak FAQ również wykonać w tym samym stylu i kolorystyce, da to użytkownikom poczucie porządku i profesjonalizmu u zarządzających forum. W przypadku for mniej formalnych czy regulaminu jako skrótu zasad użytkowania, należy unikać formułowania punktów w sposób prawny, stosując słownictwo, formę i znaki (§), czyniące z regulaminu ustawę. Nikt czegoś takiego nie przeczyta, poza tym regulamin jest dla użytkowników, to nie wielostronicowe Ogólne Warunki Użytkowania czy Licencja Użytkownika.

Wyjaśnienia zasad (np. dlaczego spam szkodzi forum) pomogłyby użytkownikom zrozumieć dlaczego dany punkt regulaminu został powołany.

Temat z zasadami powinien łączyć się z innymi podobnymi, na przykład Zasady zachowania w grze z Zasadami zachowania na forum, a linki do zasad użytkowania (na które godzą się użytkownicy podczas rejestracji) czy innych odgórnych zasad dodadzą formalności i załatają większość luk typu “nie wiedziałem, że tego mi nie wolno”.

Pozostaw komentarz

Komentarze nie są automatycznie publikowane. Regulamin publikacji komentarzy.