13. Punkt dziewiąty – podszywanie się, zabawa w moderatora


Podszywanie pod innego użytkownika, a szczególnie moderatora/administratora jest tylko z pozoru niewinne. Tworzenie podobnej nazwy spotka się z jego zmianą, ale skopiowanie treści profilu i awatara będzie dowodem na próbę podszycia się. Podszywający się pod administrację ryzykują wieczną banicję w kamieniołomach na ich wszystkich kontach, kiedy w pozostałych przypadkach nie ma potrzeby na taki rozmach (ale zawsze można).

Należy tutaj rozróżnić zachowywanie się jak moderator z podszywaniem się pod niego. Użytkownik zachowujący się jak moderator pozostanie przy swoim profilu, nie będzie twierdził, że jest moderatorem, ale będzie rozkazywał w tonie “nie spamuj” czy mówił “dostaniesz za to bana”. Zachowania takie są zabronione, gdyż prowadzą do napięć, mylą użytkowników (osoba mówiąca co jest spamem może się mylić, nie ma kwalifikacji ani stanowiska by stwierdzać fakt, nie może przyjąć na siebie odpowiedzialności za takie słowa). Ton wypowiedzi “znam adminów i oni się tym zajmą” jest częściowo złamaniem tej zasady jak i groźbą, nawet, jeśli faktycznie tak jest. Za to posty “za to chyba możesz dostać bana, przeczytaj zasady” nie łamią tej zasady – jednak bez treści “na temat” będą spamem.

Użytkownicy powinni zostać poinstruowani jak zgłaszać łamanie regulaminu: nie pisać co jest nie tak w temacie, a jeśli naprawdę muszą komuś zwrócić uwagę, to należy im sugerować, by kierowali takie podpowiedzi przez prywatne wiadomości.

Pozostaw komentarz

Komentarze nie są automatycznie publikowane. Regulamin publikacji komentarzy.