12. Punkt ósmy – prywatność


Często nawet prawo będzie chronić przed ujawnianiem prywatnych danych, na forum można albo zabronić całkowicie ujawniać jakichkolwiek danych (nawet jak ktoś chce opublikować swoje, to tylko np. przez prywatne wiadomości), albo zabronić częściowo i usuwać akty złamania tej zasady (wyjątek: użytkownik zezwala na publikację), albo działać na żądanie – usuwać wszelkie dane, jeśli użytkownik wyrazi taką chęć. Publikacja tak wrażliwych danych w sieci będzie bardzo niebezpieczna, doprowadzić może do groma większych strat niż nazwanie kogoś głupkiem.

Prywatnymi danymi będą zdjęcia, dane osobowe, hasła, wszelkie informacje nie znajdujące się na forum/witrynie a wiążące konto użytkownika (link do profilu na Facebooku również zaliczy się do prywatnych danych).

Zrozumienie i przestrzeganie tych zasad może przynieść wiele trudności, nastąpi zapewne mnóstwo nieporozumień (niewiedza, że tych danych swojego kolegi nie można publicznie ujawnić), należy skupić się zatem na usuwaniu treści, edukowaniu, a karaniu wyłącznie, jeśli publikacja treści miała na celu np. wyśmiewanie czy szykanowanie użytkownika.

Pozostaw komentarz

Komentarze nie są automatycznie publikowane. Regulamin publikacji komentarzy.