7. Punkt trzeci – reklama


Niesmaczne, spam, w większości wypadków reklamowanie czegoś nie spotka się z uznaniem, a i w zasadach będzie zabronione. Chyba, że będzie na to specjalny dział. Chwalenie się osiągnięciami zazwyczaj nie czyni szkody (np. link do swojego kanału YouTube), ale ogłoszenia przynoszące zysk, linki do aukcji, kupię/sprzedam, linki referencyjne do innych stron… Oraz, jeśli ktoś zakłada temat by zaprosić wszystkich na swój kanał YouTube (ale to zwykły spam). Jak tylko się zacznie, należy zaktualizować zasady i tępić, gdyż użytkownicy widząc, że można, zaleją całe forum swoimi ogłoszeniami.

Sprzedaż przez forum przysporzy problemy, jeśli nie była zgodna z prawem czy zasadami danej strony (np. pozwalamy użytkownikom handlować postaciami z gry, co jest zabronione – właściciel gry nie będzie zadowolony, jak zaczniemy reklamować swoje forum na jego stronie, będzie to postrzegał jako reklamę czarnego rynku).

Linki do stron “pirackich” nie cieszą się popularnością również, zwykle strony te zawierają również złośliwe oprogramowanie, a zezwalając na linkowanie naraża się własną stronę na zamknięcie.

Zostaje jeszcze kwestia ogłoszeń w sygnaturze czy profilu, i te, o ile nie komercyjne czy konkurencyjne dla strony, nie bywają zakazywane.

Pozostaw komentarz

Komentarze nie są automatycznie publikowane. Regulamin publikacji komentarzy.