3. Aktywność życiowa


Fora moderowane przez wolontariuszy nie mają “wbudowanych” systemów kontroli kto o której godzinie przyszedł do pracy, jakie obowiązki wykonał. Przy nawale pracy ciężko zauważyć jednego, który jej unika – nie ma na to czasu. Liczyć można na konkrety typu czas spędzony na forum albo wyrywkowo sprawdzać, czy moderatorzy czytają ważne tematy przez dodanie w treści tekstu “każdy kto jest aktywny niech wyśle dzisiaj mi e-mail”.

Prócz sprawdzania aktywności warto archiwizować te informacje. Każdy moderator powinien mieć swoją “teczkę”, gdzie zawarte byłyby informacje o aktywności, dodatkowych obowiązkach, nagany i pochwały. Dla osób które nie zajmowały się sprawami osobowymi (rekrutacja, awanse, przydziały, ocena) takie teczki pewnie skojarzą się ze złymi agentami, gromadzącymi (niezgodnie z prawem) zniesławiające dane niewinnych osób.

Nie kolekcjonując żadnych danych a wyłącznie reagując “w razie potrzeby” na nieregulaminowe zachowanie moderatora czy brak obecności, ignorując wkład w przeróżnych akcjach, pozbawimy się cennych danych jeśli przyjdzie ocenić całokształt moderatora. Ocena bez poparcia w faktach będzie bardzo subiektywna, będzie zależeć od tego, czy przypadkiem zapamiętaliśmy czyjeś zasługi i przewinienia, czy też zapomnieliśmy o nich.

Pozostaw komentarz

Komentarze nie są automatycznie publikowane. Regulamin publikacji komentarzy.