2. Przydział


Przy większym forum, jeśli chce się je solidnie moderować, wypada wydzielić rangi i określić zadania. Można podzielić zespoły moderacyjne w zależności od działów, którymi będą się zajmować, określić dodatkowe rangi (globalny moderator), zespół odpowiedzialny za turnieje, apelacje i skargi. Udział w zespołach może być oczywiście dodatkowym zadaniem prócz przydziału do sekcji. Zawsze będzie potrzebny też ktoś z wyższą rangą do pełnienia roli reprezentacyjnej jako swojego dodatkowego lub głównego obowiązku.

W zależności od konstrukcji forum, podział rang i lista zadań powinny być dostępne dla użytkowników, by swoje zgłoszenia poprawnie adresowali bezpośrednio do odpowiedzialnych osób.

Odpowiednia organizacja przydziałów np. do sekcji może uwzględniać zasoby czasowe moderatorów (dla moderatorów-wolontariuszy) a także ich strefy czasowe (międzynarodowe forum). Wszystko, aby sekcje były pod kontrolą przez cały dzień i w ciągu całego tygodnia.

Ranga szefa działu (kategorii forum) to ranga, posiadacz której może być odpowiedzialny za zasady w swoich działach, pomoc i nadzór moderatorów, dbanie o ogólny porządek i promowane (przyklejone) tematy – by były zawsze aktualne i rzeczowe. Szef działu będzie specjalistą, znającym każdy zakamarek swojego działu.

Pozostaw komentarz

Komentarze nie są automatycznie publikowane. Regulamin publikacji komentarzy.