O e-booku


O czym jest ten e-book?

Na to pytanie odpowie skrótowy opis rozdziałów.

Dla kogo jest ten e-book?

Każdy, mający styczność z portalami internetowymi, blogami, forami dyskusyjnymi może odnaleźć tutaj ciekawe informacje, jednak w głównej mierze jest to pozycja dla administratorów, moderatorów, webmasterów, web developerów, community managerów i innych osób zajmujących się: projektowaniem, treścią i obsługą witryn lub for oraz interakcją z użytkownikami. Nie ma jednak znaczenia, czy ich witryny bądź fora są bardzo małe czy też bardzo duże – większość zasad się nie zmienia.

Jaki jest format i styl tego e-booka?

W tym wydaniu (1.200 – patrz historia wydań) starałem się przedstawić zagadnienia, pokazać rozwiązania i wnioski “z obserwacji”, mniejszą uwagę poświęcając jak obserwacje były przeprowadzane. Nie znajdziemy tutaj odwołań do dzieł wybitnych twórców na poparcie stawianych tez, ilość zrzutów ekranu i zestawień tabelarycznych jest niewielka.

Jaki był cel powstania tego e-booka?

Sformalizowanie i usystematyzowanie zgromadzonych informacji dotyczących tematu w celu poprawy jakości witryn i for internetowych poprzez zwiększenie świadomości użytkowników oraz administratorów na elementy często niedostrzegane czy mylnie traktowane jako obowiązujące standardy. Ogólnie, “o lepszy Internet dla każdego”.

O Autorze

Autor jest z wykształcenia inżynierem informatyki, wcześniej czynnie (przez moderację i administrację) a obecnie biernie (przez przyglądanie się i analizę) zajmujący się poruszanymi zagadnieniami od roku 2007. Autor ma w szczególnym względzie internetowe fora średnie jak i duże (duże, np. kilka milionów zarejestrowanych kont, co minutę powstający nowy temat, tysiące aktywnych użytkowników), głównie fora dla użytkowników gier online. Pozostałe informacje o Autorze są na ten moment nieistotne.

Prawa autorskie

To wydanie (1.200) jest opublikowane na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa-Użycie niekomercyjne-Bez utworów zależnych 3.0 (CC BY-NC-ND) http://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/3.0/pl/
Oznacza to między innymi, że publikację można rozpowszechniać za darmo w niezmienionej postaci. A jeżeli ktoś bardzo chciałby ją rozbudować? Jestem otwarty na współpracę (w szczególności w zakresie przeprowadzanych własnych badań), w tym celu należy skontaktować się ze mną przez e-mail.

Pozostaw komentarz

Komentarze nie są automatycznie publikowane. Regulamin publikacji komentarzy.